Szkolenia, od których warto rozpocząć

Masaż, terapia manualna to dziedziny, które zdobywają coraz większą popularność w dzisiejszym świecie zdrowia i komfortu. Dążymy do tego wszyscy, prawda? 

Pewnie zwykle słyszysz, że jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z masażem, warto rozpocząć od podstawowych kursów masażu klasycznego. Ja mam do tego trochę inne podejście, ponieważ pracuję w zawodzie od przeszło 17 lat. 

W tej pracy najważniejsze jest rozumienie ludzkiego ciała, jego budowy i funkcji. Ale nie tylko. To też identyfikowanie potrzeb, emocji, zapewnienie atmosfery. 

Jeżeli chcesz zdobywać doświadczenie, certyfikaty – niech niosą one za sobą 100% zaangażowanie, wiedzę i kompetencje.
Nazywam się Monika Skalska i jestem certyfikowanym szkoleniowcem w zakresie terapii manualnych. Jestem również praktykiem, który cieszy się zaufaniem Klientów. 

Już teraz chcę Cię zapewnić, że edukacja w dziedzinie masażu i terapii manualnej to proces ciągły. Nauczę Cię techniki, sekwencji ruchów, anatomii twarzy. Ty natomiast, w ramach upływu czasu i nabywanego doświadczenia, stworzysz własną jakość. Dostosujesz ruchy do potrzeb Twoich Klientów. Nauczę Cię, jak z nimi rozmawiać i w jaki sposób modyfikować zabiegi, by były maksymalnie skuteczne. 

Od którego szkolenia w ITM Skalska rozpocząć?

Rekomenduję rozpoczęcie przygody z technikami manualnymi od szkolenia KOBIDO MS lub FACE LIFTING MS. Oba z nich są bardzo solidną dawką wiedzy, którą od pierwszych minut kursu ubieram w praktyczne umiejętności. Pracujemy w małych grupach (max. 4 osoby), indywidualnie lub w gronie Twojego zespołu. Efekt? Nie jesteś tylko twarzą i słuchaczem, a aktywnym uczestnikiem, który może zadać tyle pytań, ile potrzebuje oraz powtórzyć ruchy masażu tak długo, aż staną się perfekcyjne. 

Dlaczego rekomenduję te szkolenia na start? Bo to nie tylko fach w ręku, ale umiejętność i usługa, której poszukują Klienci. Uczysz się po to, aby praktykować oraz … zarabiać. Naucz się więc takich masaży, które pozwolą Ci wypełnić grafik.
Terapia liftingująca to must have XXI wieku. Pracujemy zapobiegawczo, przeciwstarzeniowo, upiększająco. Poprawiamy wygląd młodej skóry, zagęszczając ją, ale też “prasujemy” zmarszczki na skórze dojrzałej.
O ile jeszcze kilka lat temu był wielki boom na medycynę estetyczną opartą na igle, o tyle raz zwyczajnie nie chcemy (i boimy się) cierpieć.
Jeżeli więc istnieją metody nieinwazyjne, bezpieczne, dające porównywalny efekt, to warto działać. Pracując powięziowo możemy w widoczny sposób podnieść opadające powieki, poprawić owal twarzy, podkreślić kości policzkowe.  Niwelujemy lwią zmarszczkę, czy inne oznaki starzenia. 

Masaż liftingujący jest intensywny, ale przez to jest efektywny, różnicę widzimy już po pierwszym zabiegu. 


Czy podczas jednego szkolenia możemy nauczyć się prawidłowo wykonywać masaż KOBIDO MS lub FACE LIFTING MS? 

Tak, każde z tych szkoleń trwa w moim Instytucie 2 dni. Czas ten wykorzystujemy na to, aby zrozumieć anatomię twarzy, poznać mięśnie odpowiedzialne za konkretne partie i mankamenty urody. W kolejnym kroku uczę chwytów i od razu praktycznie zaczynamy je stosować. Muszę zobaczyć, jak kursant pracuje, poczuć na sobie pracę palców i dłoni. Po co? Po to, by wychwycić błędy. Dobrze, jeżeli popełniane są na szkoleniu, a nie w późniejszej pracy z pacjentem. 


Zapisując się na szkolenie z masażu nie trzeba mieć doświadczenia. Skontaktuj się ze mną, ustalimy, jaka forma będzie dla Ciebie najlepsza. Jest jedno kryterium – musisz wiedzieć, że naprawdę chcesz się nauczyć. Kto odbył już u mnie kurs, ten się teraz uśmiechnie, bo zasada jest taka, że nikt nie opuści mojego gabinetu, dopóki nie nauczy się poprawnie wykonywać sekwencji danego masażu.  Certyfikat, który ode mnie otrzymasz nie jest pamiątką, a dowodem na to, że potrafisz.

Zachęcam do kontaktu telefonicznego 📞 602 626 662